نرم افزار Code: 6187

  نرم افزار مدیریت پسوورد Manageengine PassWord Manage Pro


  دریافت کاتالوگ محصول

  معرفی محصول

  نرم افزار مدیریت رمز عبور آنلاین، دارای قابلیت ھمگام سازی با رایانه شما و دیگر دستگاه های دیجیتالی هوشمند بوده و نرم افزار مدیریت رمز عبور آفلاین هم پایگاه داده ی رمزهای عبور شما را دررایانه و گاهی اوقات در حافظه های جانبی ذخیره می کند. با اینکه ذخیرهی رمزهای عبور در فضای ذخیره سازی ابری یک خطر بالقوه محسوب می شود، اما نرم افزارهای مدیریت رمز عبور مبتنی برفضای ابری، پایگاه داده ی مربوطه را بصورت یک فایل ایمن و رمزگذاری شده که فقط در رایانه کاربر قابل رمزگشایی است، ذخیره می کنند.

  نرم افزار مدیریت رمز عبور آنلاین، دارای قابلیت ھمگام سازی با رایانه شما و دیگر دستگاه های دیجیتالی هوشمند بوده و نرم افزار مدیریت رمز عبور آفلاین هم پایگاه داده ی رمزهای عبور شما را در رایانه و گاهی اوقات در حافظه های جانبی ذخیره می کند.

  با اینکه ذخیرهی رمزهای عبور در فضای ذخیره سازی ابری یک خطر بالقوه محسوب می شود، اما نرم افزارهای مدیریت رمز عبور مبتنی برفضای ابری، پایگاه داده ی مربوطه صورت یک فایل ایمن و رمزگذاری شده که فقط در رایانه کاربر قابل رمزگشایی است، ذخیره می کنند.

   (Two-FactorAuthentication)  تصدیق هویت دو مرحله ای

  علاوه بر موارد یاد شده در مورد ویژگی پسوردهای قوی، تصدیق هویت دو مرحله ای برای ایمن نگه داشتن داده ها تعیین کننده است زیرا امنیت سرویس مورد استفاده ی شما را دو برابر خواهدکرد. مرحله اول مربوط به پسورد اصلی (MasterPassword) شما بوده و مرحله دوم هم می تواند یک کد پیامک شده به گوشی هوشمند یا کلید فیزیکی USB متصل به رایانه شما باشد. با انجام این کارها، نرم افزار مدیریت رمز عبورمطمئن می شود که کاربر اصلی هستید؛ نه فقط کسی که مستر پسورد را یاد گرفته است!

  یکپارچگی با مرورگر

  در حالت ایده آل، رابط کاربری نرم افزار مدیریت پسورد یکپارچه شده با مرورگر شما، رایج ترین مکانی است که برای وارد کردن خودکار رمزهای عبور در کادر مربوطه از آن استفاده می کنید؛ به همین دلیل،این ویژگی بسیار حیاتی است.

  (Password Capture) زیر نظر گرفتن خودکار رمز عبور

  این ویژگی بسیار مهم بوده و با یکپارچگی نرم افزار مدیریت رمز عبور با مرورگرهاگره خورده است. هنگام وارد کردن رمز عبور در صفحه مربوط به ایجاد حساب کاربری در وبسایت مورد نظر، این قابلیتتحت پیامی از شما می خواهد تا پسورد جدید و مشخصات مربوط به حساب کاربری را در پایگاه داده آن ذخیره کنید. همچنین، در زمان تغییر پسورد حساب های کاربری قبلی خود نیزپیامی مبنی بربروزرسانی پایگاه داده نرم افزار برای کاربر نمایان می شود.

   (SecurityAlerts) هشدارهای امنیتی خودکار

  ھر ساله تعداد زیادی از وبسایت ها با مشکلات امنیتی مواجه شده و شکافهای امنیتی موجود در آنها، باعث انتشار عمومی رمزهای عبور کاربران زیادی می شود. نرم افزار فوق با دارا بودن قابلیت هشدارهای امنیتی خودکار در داخل خود نرم افزار یا از طریق ارسال ایمیل هنگام تشخیص شکاف امنیتی موجود در سرویس دهنده مورد نظر، کاربر را آگاه می کند. این ویژگی برای آگاهی یافتن از زمان تغییر رمز عبور بسیار مهم است.

  پشتیبانی از گوشی هوشمند و وجود نسخه قابل حمل

  نرم افزار مدیریت رمز عبور ایده آل، دارای نسخه قابل حمل (نرمافزار مستقل از رایانه یا پورتابل)بوده و از پلتفرم های نرم افزاری مختلف گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز پشتیبانی می کند. دسترسیایمن به پایگاه داده پسوردها با استفاده از گوشی هوشمند، فوق العاده مفید بوده و از هر مکانی امکان دسترسی به آن را بصورت آنلاین یا آفلاین، فراھم می آورد.

  (Security Audits) بازرسی امنیتی

  برخی از پسورد منیجرها دارای ویژگی شگفت انگیزی تحت عنوان بازرسی امنیتی (security audit) هستند که امکان بازرسی از پایگاه داده رمزهای عبور کاربر را فراهم می کند. این ویژگی اقدام به کاوش پایگاه دادهی پسوردهاکرده و در مورد زمان تغییرو ضعیف بودن امنیت رمزهای عبور، هشدار لازم را به کاربر می دهد.

  (Import/export)  ورودی و خروجی گرفتن از رمز عبور

  قابلیت ورودی و خروجی گرفتن از رمزهای عبور از مولفه های مهم نرمافزارهای مدیریت رمز عبور به شمار می رود.با استفاده از این ویژگی براحتی می توانید پسوردهای خود را از دیگر نرم افزارهای پسوردمنیجر یا مرورگرها استخراج کرده و وارد پسورد منیجر مورد نظر خود کنید. در واقع این قابلیت، ساز و کاری برای انتقال یک جای رمزهای عبور است.

  (ThrowawayPasswords)  پسوردهای دوره ای یا یکبار مصرف

  هر پسورد منیجر دارای یک مستر پسورد ایمنی است که پس از وارد کردن آن، امکان دسترسی کامل به سیستم مدیریت رمز عبور نرم افزار، فراهم می شود. این مستر پسورد باید منحصر بفرد بوده وساختاری مرکب و در عین حال فراموش نشدنی داشته باشد. مستر پسورد از حساسیت امنیتی بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل، ممکن است گاهی اوقات و در برخی از مکان هامایل به استفاده ازآن نباشید. برای مثال، هنگامی که از رایانه ای عمومی استفاده می کنید، بهتر است از مستر پسورد استفاده نکنید. سیستم رمزهای عبور دوره ای، به کاربر اجازه می دهد تا با استفاده از ایجاد پسوردهاییکبار مصرف و دوره ای از قبل، فقط یکبار بتوانید وارد نرم افزار مدیریت رمز عبور خود شوید. در این صورت، حتی اگر رایانه مورد استفاده شما به خطر بیافتد هم هیچکس نمی تواند در آینده واردپسورد منیجر شما شود.

  (Password Sharing)  به اشتراک گذاری رمز عبور

  Manageengine Password Manage Pro  شامل راهکاری ایمن برای به اشتراک گذاشتن پسوردهادر داخل یا خارج از چارچوب نرم افزار مدیریت پسورد برای کاربران می باشد.

  امتیازات ویژه نرم افزار

  • کشف حساب ها، حفاظت از رمز عبور و مدیریت
  • کشف خودکار و امنیت حساب های ممتاز که به صورت اتومات انجام می گیرد

  حساب های منحصر به فرد اهداف نرم افزاری برای هکرها هستند و اغلب در ریشه نقض های پیشرفته داده ها و حملات داخلی قرار دارند. بنابراین، اولین قدم برای محافظت و مدیریت حساب های ممتاز شما باید تمام دارایی های حیاتی و حسابهای مربوطه و مدارک مربوط به آن در شبکه ای ایمن باشد.

  موتور کشف کاملا اتوماتیک Password Manager Pro برای ایمن سازی حساب های کاربری و آدرس آسیب پذیری های مرتبط ساخته شده است. می تواند موارد زیر را پیدا کند:

  • حساب های محلی و دامنه ویندوز، از جمله حساب های سرویس از طریق وارد کردن Active Directory.
  • دستگاه های شبکه مانند سوئیچ ها، روترها و فایروال ها با استفاده از گزینه های کشف SNMP.
  • دستگاه های مجازی (مهمان VM)، از طریق کشف VMware ESxi.
  • دستگاه های لینوکس با مشخص کردن یک محدوده IP از طریق پروتکل Telnet.  رمز عبور مرکزی

  • تمام رمزهای عبور خود را به یک مخزن امن، متمرکز متصل کنید.

  با افزایش تعداد حسابهای ممتاز در شرکت ها، شمار کلمه عبور که باید محافظت شود نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است. پیگیری تمام این گذرواژه ها یک کار دشواری است و در نهایت مردم آنها را می نویسند یا ذخیره می کنند در صفحات گسترده و دیگر سیستم های الکترونیکی. با این حال، چنین عملیاتی خطرناک است و ممکن است به کاربران غیر مجاز دسترسی به کلمات عبور داده شود.

  علاوه بر این، هنگامی که تیم های از راه دور چنین پایگاه های داده رمز عبور محلی را حفظ می کنند، نمونه های گذرواژه های قدیمی و مسائل مربوط به هماهنگی افزایش می یابد و کارایی عملیاتی را افزایش می دهد.

  برای جلوگیری از مدیریت صحیح کلمات عبور حساس، شما باید رمزهای عبور متعلق به همه بخش های خود را در یک مخزن مرکزی موجود و کنترل مستقیم آنها را مدیریت کنید. Password Manager Pro به عنوان یک قفل رمز عبور متمرکز عمل می کند و به طور مستقیم با افزودن یا وارد کردن فایل های CSV و TSV، اعتبار حساب های خود را در یک مکان واحد تقویت می کند. علاوه بر این، آن را نیز ارائه می دهد مدیریت متمرکز، دفاع در برابر نفوذ و سطوح اجازه سطح پایین.  کلید های دیجیتال، اسناد و حساب های وب

  رمزهای عبور مجاز تنها داده های حساس نیست که باید مدیریت شوند. شماری از پرونده های مهم دیگر وجود دارد که باید با توجه به محیط زیست خود، مانند وب سایت های آنلاین، گواهینامه های دیجیتال، کلید مجوز، اسناد و تصاویر، محافظت شده و مورد استفاده قرار گیرد.

  محدوده متمركز Password Manager Pro پیکربندی شده برای پشتیبانی از ذخیره سازی ایمن و بازیابی تمام چنین اشیاء امنیتی مهم است. این نهادها همانند گذرواژه های اختصاصی مورد پردازش قرار می گیرند که یک بار در سطح برنامه و دوباره در سطح پایگاه داده با الگوریتم AES-256 رمزگذاری می شوند. آنها همچنین می توانند به طور انتخابی در بین کاربران به اشتراک گذاشته شوند.

  به طور پیش فرض، مدیریت رمز عبور Manager پشتیبانی از:

  • حساب های وب و برنامه های کاربردی
  • کلید خصوصی و عمومی، گواهی های دیجیتال و فایل های امضا دیجیتال.
  • کلید مجوز نرم افزار
  • اسناد، تصاویر و اجرایی

  ساختن سطح دسترسی، کنترل و مدیریت مجاز

  • مالکیت رمز عبور و به اشتراک گذاری

  در هر سازمان، کلمه عبور برای منابع حساس باید تحت کنترل مستقیم نگه داشته شود. یک راه برای رسیدن به این هدف، ایجاد مالکیت واضح برای کلمه عبور است. مفهوم مالکیت بدان معنی است که می توانید تمامی حساب های تعریف شده برای افرادی که سطح دسترسی های مختلفی دارند قابل ردیابی می باشد، و نه رها شده است که همچنین برای اجرای شیوه های به اشتراک گذاری امن و کنترل جامع کلمه عبور مهم است.

  به طور پیش فرض، مدیر مجاز که یک رمز عبور را اضافه می کند، مالک آن می شود و بنابراین کنترل کامل آن را دارد. صاحب می تواند رمز عبور را در صورت نیاز تغییر یا حذف کند. علاوه بر این، فقط مالک می تواند رمز عبور را در داشبورد مشاهده کند، مگر اینکه تصمیم بگیرد که آن را با سایر کاربران یا گروه ها به اشتراک بگذارد. به عنوان مثال، رمز عبور اضافه شده توسط مدیر پایگاه داده برای مدیر سرور قابل مشاهده نیست، مگر اینکه مدیر پایگاه داده آن را به اشتراک بگذارد.  حذف حسابهای بدون مالکیت
  حساب های بدون مالکیت حساب های ممتازی هستند که باقی می مانند، اما دارای صاحب مرتبط نیستند. این حسابها معمولا نتیجه ایجادیک کارمندکه در حال جابجایی یا ترک سازمان می باشد. عدم تعویض یا انتقال مالکیت این حساب ها منجر به دسترسی به شکاف های کنترلی می شود. Password Manager Pro این مشکل را با اجازه دادن به هر صاحب منبع خروجی برای انتقال مالکیت منابع خود به یکی دیگر از کارمندان مجاز حل کرده است.

  رمزهای عبور را با دسترسی های مختلف دسترسی به اشتراک بگذارید

  صاحبان گذرواژه می توانند رمزهای عبور مشترک را با سایر مدیران یا گروه ها به اشتراک بگذارند و در صورت لزوم دسترسی را لغو کنند. مالک همچنین می تواند با انتخاب یکی از امتیازات زیر، سطح دسترسی مجاز را به کاربران و گروه ها اعطا کند:

  • مشاهده کلمات عبور: کاربران فقط می توانند به رمز عبور دسترسی داشته باشند.
  • اصلاح کلمه عبور: کاربران می توانند به تغییر رمز عبور مشترک دسترسی داشته و انجام دهند.
  دسترسی کامل: کاربران دارای مدیریت کامل یک منبع یا گروه هستند و می توانند منبع یا رمز عبور را دوباره به اشتراک بگذارند.
  به اشتراک گذاشتن رمزهای عبور بدون آشکار شدن آنها در یک متن ساده.

  برای امنیت نهایی، Password Manager Pro مدیران را قادر می سازد تا دسترسی به منابع IT را در صورت لزوم، بدون افشای گذرواژه های منبع در متن ساده انجام دهند. کاربران می توانند ارتباطات یک کلیک را به منابع مشترک از رابط وب سایت Password Manager Pro بدون نیاز به مشاهده یا وارد کردن اعتبار دستی وارد کنند.

  ادغام AD و LDAP
  نرم افزارهای کنترلر خارجی (مانند ویندوز اکتیو دایرکتوری) امروزه در محیط های سازمانی برای مدیریت، تأیید هویت و تهیه برنامه های کاربردی قابل استفاده هستند. بنابراین، استفاده از (AD (Active Directory در هنگام اجرای کنترل های امنیتی برای سازمان شما زمان زیادی را در روند پردازش صرف می کند.

  ورودی ها، تأیید اعتبار و ارائه ها. مدیریت کاربری ساده
  قابلیت ادغام AD و LDAP Password Manager Pro امکان وارد کردن کاربر سریع را فراهم می کند. پایگاه داده به طور مداوم همگام با دایرکتوری است و به طور خودکار هر زمان که کاربران در AD اضافه یا حذف شوند به روز می شود. علاوه بر این، قابلیت تأیید هویت Active Directory و قابلیت تک کاربری را می توان به Password Manager Pro اضافه نمود، به کاربران اجازه می دهد تا با اعتبارهای AD یا LDAP خود وارد شوند. علاوه بر این، کاربران در با ورود به برنامه های ویندوز خود را  می توانند به رمز عبور مدیریت خود بدون وارد کردن رمز عبور وارد شوند.

  کلون کردن AD گروهی در Password Manager Pro، سرعت در  انجام عملیات با حجم بالا
  هنگامی که شما می خواهید گروه های AD و واحدهای سازمانی (OU ها) را به عنوان گروه های کاربری در Password Manager Pro تکرار کنید، عملیات رمزگذاری رمز عبور بسیار ساده تر است. به عنوان مثال، شما به سرعت می توانید کلمات عبور به صورت دسته ای به کاربران بر اساس گروه های AD اختصاص دهید، مانند کلمه عبور پایگاه داده به مدیران پایگاه داده، و کلمه عبور ریشه ها به مدیران یونیکس.


  کنترل انتشار رمز عبور و جریان کار پیشرفته
  نظارت دائمی برای دسترسی و استفاده از رمز عبور برای جلوگیری از عملیات غیرمجاز حیاتی است. در همین راستا، اضافه کردن یک لایه امنیتی اضافی برای گذرواژههای شما، می تواند به مدیریت محدودیتهای دسترسی کمک کند و تلاشهای دسترسی کارمندان و فروشندگان خارجی را به طور یکسان انجام دهد.

  تایید چند مدیر برای بازیابی رمز عبور
  کنترل های انتشار Password Manager Pro به مدیریت دسترسی به منابع حساس کمک می کند. کاربرانی که نیاز به دسترسی به یک رمز عبور دارند فقط باید یک درخواست را با مدیر مطرح کنند، به همراه یک دلیل معتبر. این کار اجازه می دهد تا مدیر برای بررسی درخواست دسترسی قبل از تصویب، امکان رد درخواست های نامعتبر را دارد. در صورت نیاز، تاییدهای  دوگانه را می توان پیکربندی کرد، که تایین دو یا چند مدیر برای تصویب درخواست قبل از انتشار کلمات عبور ضروری است.

  گرفتن تاییدیه از مدیران حتی مدیرانی که از دسترس شما دور هستند
  ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که یک مدیر برای تأیید درخواست ها در دسترس نباشد. این امکان در مدیریت رمز عبور Manager اجازه می دهد تا مدیران بتوانند مدیریت تاییدیه های خود را دربازه های زمانی مشخصی به صورت اتوماتیک انجام دهند. مدیر مجاز همچنین می تواند تصویب خودکار درخواست ها را زمانی که آنها مطرح می شود، پیکربندی کند و همچنین پس از تأیید اطلاع داده شود. این تنظیم همچنین مدیران را قادر می سازد تا تایید خودکار درخواست هایی را که در طی یک دوره زمانی خاص در روز مطرح شده است، به طوراتوماتیک تمام درخواست های مطرح شده بین 1:00 PM تا 2:00 PM را تایید کند.


  رمزهای عبور را برای یک دوره زمانی محدود آزاد کنید.
  پس از تأیید، کاربران خود را با دسترسی منحصر به فرد و موقت به رمز عبور برای یک فریم مشخص مشخص کنید. پس از مدت زمان مشخص شده، رمز عبور منتشر شده خالی خواهد شد و کاربر دسترسی به آن را از دست خواهد داد. شما همچنین می توانید مدیران خود را انتخاب کنید برای لغو دسترسی  در گذرواژه ها را در هنگام استفاده بررسی کنید.

  گذرواژهها را بازنشانی (Reset) کنید.
  برای جلوگیری از تلاشهای دسترسی غیر مجاز در آینده، شما می توانید تنظیم مجدد رمز عبور را به صورت خودکار انجام دهید، هنگامی که کاربران از سازمان خارج شوند پس از آن نتوانند  از گذرواژه ها استفاده کنند. این هر گونه امکان دسترسی کاربران به منابع فناوری اطلاعات را از بین می برد.


  هماهنگ سازی رمز عبور از راه دور
  • تنظیم خودکار رمز عبور
  همینطور که می دانید ممکن است برای تیم های فناوری اطلاعات، استفاده از یک رمز عبور مشابه برای هر حساب اختصاصی در شبکه، غیر منطقی باشد و در نهایت باعث ایجاد یک محیط ناامن تبدیل می شود. مدیریت ایمن حساب های اختصاصی نیاز به استفاده از کلمه عبور قوی و منحصر به فرد است که به صورت دوره ای تنظیم مجدد می شود. قابلیت رمزگشایی خودکار رمز عبور مدیر طرفدار رمز عبور، کمک می کند تا کلمه عبور بدون تغییر را از بین ببرد و منابع حساس شما را از دسترسی غیر مجاز محافظت کند.
  به طور خودکار کلمات عبور قوی برای منابع از راه دور اختصاص داده و آنها را به صورت دوره ای تعویض می شود رمز عبور مدیر ممکن است برای دستیابی های غیر مجاز مورد هدف حمله و هک قرار گیرد. با استفاده از این امکان می توان کلمه عبور را در هر زمان با توجه به تقاضاها  تغییر داد و یا به طور خودکار در فواصل زمانی از طریق وظایف برنامه ریزی آن را تغییر داد.
  به غیر از وظایف و برنامه ریزی های انجام شده، می توانید پسورد ها را نیز پس از هر استفاده مجدد تنظیم مجدد کنید، پس از اینکه مجوزها لغو شد و بعد از انقضای آن، به عنوان تنظیمات از طریق سیاست های  تغییر رمز عبور تنظیم می شود. Password Manager Pro به طور خودکار گذرواژه های مربوطه را بازنشانی می کند و با استفاده از ژنراتور تولید رمز عبور آن ها را قوی تر می کند.

  نظر بدهید

  لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید