پشتیبانی رایانه
  
 پشتیبانی قطعات 
051   37666315
  
مدیر فروش
سید حسن هاشمی
  
مدیریت نوت بوک
05137666315
  
شماره حساب
0100218818003 بانک ملی
  
شماره كارت
6037991445434966
بانک ملی به نام سیدحسن هاشمی
 

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اینجا کلیک کنید    
 

مدیریت
ورود مدیر  
ورود به میل  
 

لینک به ما

برای لینک به ما این کد را در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید و یا به صفحه لینک به ما مراجعه کنید.

فروش انواع نوت بوک و قطعات رايانه

لطفاً جهت تبادل لینک با ايميل 
ADS [@] Rayaneh.com
مکاتبه نمایید. 

 

 

         
 


صفحه اصلی


مارک مورد نظرخود را انتخاب و يا از سيستم جستجو براي پيدا کردن کالاي مورد نظر استفاده نماييد.
 


 

کارت حافظه :
براي آنکه بدانيد دستگاه شما از چه نوع کارتي استفاده ميکند بايد به دفترچه راهنماي آن مراجعه نمائيد يا وب سايت فروشنده را جستجو کنيد.
Secure Digital Card-1 يا SD
اين کارتها در اصل براي نگهداري فايلهاي موزيک با حفظ حق کپي رايت درست شد اما بسرعت در زمينه عکاسي مورد توجه قرار گرفت زيرا بسيار کم مصرف و کوچک بود. هم اکنون چندين نوع کارت SD وجود دارد که داراي ظرفيت و سرعت انتقال متفاوتي هستند و کم کم کارتهاي کمپکت فلاش CompactFlash را از دوربينها بيرون ميرانند.
-2 MiniSD Card
اين مدل از نظر کارکرد بسيار شبيه برادر بزرگتر خود يعني نمونه SD است فقط از نظر اندازه نصف آن است و معمولا با تلفنهاي سلولي پخش کننده هاي MP3 و دوربنهاي ديجيتالي که نياز به اندازه کوچکتر کارت دارند مصرف ميشود. آداپتوري هم براي استفاده اين کارتها با دستگاههاي کارت SD وجود دارد.
MultiMediaCard -3 يا MMC
اين کارتها که از نظر ظاهر بسيار شبيه کارتهاي SD است از نظر کارکرد داخلي متفاوت است. در بعضي از دستگاهها ميتوان آنها را با هم عوض کرد اما اين مسئله هميشه صادق نيست. کارتهاي SD در مقابل MMC بسيار سريعتر هستند.
CompactFlash I -4 يا CFI
اين کارتها اندازه اي مانند کبريت بغلي دارند و ار جمله اولين نمونه هايي هستند که در دنياي دوربينهاي ديجيتالي استاندارد شدند و ظرفيتي بين 8 مگابايت تا 8 گيگابايت دارند. اين کارتها حاوي چيپهاي حافظه و کنترلر است و در دنياي ديجيتال بعنوان عموميترين نوع ذخيره انبوه شناخته ميشود.
CompactFlash II -5 يا CFII
کارتهاي فوق معادل نمونه CFI هستند با اين تفاوت که ضخامت آنها معادل 1.7 ميليمتر بيشتر از نمونه قبلي است. در ضمن دستگاههايي که داراي اسلات CFII هستند ميتوانند نمونه هاي CFI را بخوانند اما عکس آن صادق نيست. اين کارتها با ظرفيت تا 1 گيگابايت فروخته ميشوند. مدلهاي 2 گيگابايتي فقط با دستگاههاي حاوي FAT32 کار ميکند.
Smart Media -6 يا SM
اين کارت که فقط حافظه دارد و فاقد کنترلر است روي دستگاههاي ديجيتالي قبل از سال 2001 مصرف ميشود و حداکثر 128 مگابايت ظرفيت دارد. اين نمونه امروزه ديگر مصرفي ندارد.
XD-Picture Card -7 يا xD
اين کارت که توسط اليمپوس و فوجي مشترکا تهيه شد براي جايگزيني کارتهاي SM بود. اندازه اين کارتها معادل تمبر چستي ولي ظرفيت آنها تا 8 گيکابايت ميرسيد. چون اين کارتها بسيار جديد بودند براي مصرف با کامپيوتر يا دستگاهتان نياز به آداپتور داشتند زيرا کارتهاي SM را از رده خارج کردند.
Memory -8 Stick يا MS
سوني در سال 1999 اقدام به تهيه Memory Stick کرد تا آنها را در دروبينهاي عکاسي ديجيتال و فيلمبرداري خود مصرف کند. اکثر نت بوکهاي سوني داراي بخشي براي خواندن Memory Stick هستند بنابراين انتقال بين دوربين و کامپيوتر راحت انجام ميشود.
Memory Stick PRO -9 يا MS PRO
اين کارتهاي جديد که براي رسيدن به ظرفيت بالاتري نسبت به نمونه هاي قبلي ساخته شد تا 4 گيگابايت در مقابل 128 مگابايت قبلي ظاهر گرديد که سرعت انتقال بيشتري هم داشت. اکثر دستگاههاي قبل از سال 2003 نميتوانند از اين نمونه استفاده کنند.
Memory Stick DUO -10 يا DUO
اين نمونه مانند مدل MS است اما درست با نصف اندازه. سوني محصولاتي دارد که از اين نمونه استفاده ميکنند اما براي آنکه Media Reader به ديتا دسترسي پيدا کند نياز به يک آداپتور دارد.
Memory Stick PRO DUO -11 يا MS PRO DUO
ترکيب چهار کارت، اين نمونه را ساخته است تا اندازه کوچک، سرعت انتقال بالا و ظرفيت زياد بدست آيد.
-12 TransFlash Card
اندازه بسيار کوچک اين کارت، 11 ميليمتر در 15 ميليمتر است که اجازه ميدهد تا کارخانجات سازنده تلفن موبايل مقدار زيادي از آنرا بدون تغيير در اندازه تلفنهاي خود در گوشيهاي کوچک مصرف نمايند. اين کارتها قابليت ضبط ديتاي شخصي مانند عکسهاي ديجيتال، موزيک MP3 ، بازيهاي ويديويي، اطلاعات شخصي و تنظيمات تلفن را دارند.
PLUS SD Card -13
اين نمونه که مجموع کارت فلاش بعلاوه درايو فلاش USB است بتازگي ارائه شده و اندکي بزرگتر از يک سکه يک سنتي است. اين کارت SanDisk بسيار نازک ميتواند ظرفيت خوبي ارائه کند ضمن آنکه قابليت اتصال به USB را هم دارد. مثلا اين کارت را ميتوانيد مانند تمام نمونه هاي کارت SD که در دوربين عکاسي قرار داد مصرف کنيد و سپس آنرا از دوربين درآورده و در هر نوع پورت کامپيوتري USB وصل کنيد تا عکسها، ويديو و صوت منتقل شود. بدين ترتيب اگر کامپيوتر پورت USB داشته باشد نيازي به دستگاه خواننده کارت نخواهد بود.
اين نمونه در واقع يک کارت SD (نمونه کارتي که در داخل دوربين عکاسي ديجيتال قرار ميگيرد و عکسها روي آن ذخيره ميشوند) با يک اتصال سرخود USB2.0 است که وقتي کارت را از وسط تا ميکنيد، بيرون ميزند. نمونه نمايش داده شده ميتواند يک کارت 1 گيگابايتي SD را به يک حافظه USB تبديل کند.
دستگاه نامبرده ساده است: کارت SD از وسط داراي لولا است و تا ميشود. وقتي کارت را از وسط بمقدار 90 درجه تا کنيد از حالت تخت بيرون مي آيد و يک کانکتور USB از آن خارج ميشود که قابل اتصال به هر پورت استاندارد USB است.
اين کارت داراي يک ديود نوري کوچک است که وقتي وارد پورت USB شود شروع به چشمک زدن ميکند. طرح اين دستگاه جالب به نظر ميرسد اما اين فقط زمان است که ميتواند بگويد چند بار ميتوانيد اين کارت را تا کنيد، آيا صداها بار يا هزاران بار.


 
معرفی سایت رایانه به دوستان
نام شما: ايميل دوست شما :
 
 


رایانه را خانه خود کنید رایانه را خانه خود کنید
اسمبل سیستم اسمبل سیستم
مقايسه انواع CPU مقايسه انواع CPU
مقايسه انواع هارد مقايسه انواع هارد
مقايسه كارتهاي گرافيك مقايسه كارتهاي گرافيك
نوسانات قیمت RAM نوسانات قیمت RAM
نوسانات قیمت LCD نوسانات قیمت  LCD 
لیست قیمت لیست قیمت
دایرکتوری آی تی دایرکتوری آی تی
کتابخانه دیجیتال کتابخانه دیجیتال
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار
دانلود درایـورها دانلود درایـورها
نيازمنديهای روزنامه های صبح نيازمنديهای روزنامه های صبح
ابزارهایی برای وب مسترها ابزارهایی برای وب مسترها
مقالات مقالات
رهگیری مرسوله پستی
 
تبلیغات 
 

Languages :         
 
مشاهده سبد خريد    
تعداد کالا در سبد: 0   
تنوع کالاهاي موجود 14226  
تعداد اعضاء سايت 43521
تعداد کاربران آن لاين 10 
بازديد در 24 ساعت گذشته 47859
           
 
رایانه
  نیازمندی ها نسخه موبایلی رایانه دانلود درایور تبلیغات در سایت اخبار شماره حساب ها درباره ما